Články

Jakubova Voľa bez posíl.

 

Nováčik III. B triedy ObFZ Prešov súťažného ročníka 2012/13, si vybojoval po jeseni uspokojivú desiatu priečku v tabuľke. Z trinástich majstrovských zápasov bol v troch úspešnejší, trikrát sa rozišiel so svojím súperom zmierlivo a sedemkrát odchádzal z hracej plochy porazený. Strelil dvadaťštyri gólov, inkasoval štyridsaťšesť a získal dvanásť bodov.

Klub pracuje pod vedením predsedu Ondreja Pigulu, tajomníkom je František Rímsky, manažérom Ivan Minárik.


Jakubova Voľa začala zimnú prípravu na jarnú časť prakticky už v polovici novembra 2012. Pri každom stretnutí sa zíde okolo desať futbalistov. Do jarnej časti nepočítajú so žiadnymi posilami. Snahou funkcionárov bude v jednom prípade predlžiť hráčovi hosťovanie. Klub opúšťa Peter Futej z MFK Sabinov, ktorému sa hosťovanie k 31.12. skončilo.

Zimná príprava v období snehovej prikrývky, prebieha raz týždenne dvojhodinovkou v hale. Ak sneh opadne počítajú aj s tréningami pod šírym nebom. Na halové turnaje sa neprihlásili, ale ak to počasie dovolí (v marci), plánujú niekoľko prípravných zápasov (viac ako dva).

V klube vládne s jesenným umiestnením spokojnosť. Cieľom do jarnej odvety je udržať si momentálne 10. miesto v tabuľke III. B triedy, ktoré by bolo pre Jakubovu Voľu úspechom.
Ako povedal manažér klubu Ivan Minárik: "Celkovo však situácia okolo futbalu v Jakubovej Voli nie je najlepšia. Nemáme mládežnícke mužstvo, preto je každoročné zostavovanie súpisky u nás problémom. Mladých je málo ( obec mala k 31.12.2011, 412 obyvateľov ) a perspektívnych ešte menej. Okrem toho ani spolupráca s Obecným úradom nie je dobrá, samé kontroly, sľuby, neochota a veľkého sponzora klub nemá. Jedná sa skôr o príspevky, ale nie od sponzorov, skôr by som ich nazval dobrodincami".